User:Harici

From ForensicsWiki
Jump to: navigation, search

Haydar Yener ARICI 09.11.1982 Ankara doğumlu ve Ankara’da ikamet etmektedir. Bu zamana kadar birçok bilişim şirketinde çalışarak yurt içi ve yurt dışı görevlerde yer almıştır. 2012 yılında Windows Server 2008 ve Windows Server 2008 R2 kitapları satışa sunulmuştur. Yine aynı yıl içerisinde MVP yani Microsoft ‘un En Değerli Profesyoneli ödülünü alarak ülkemizde 34, dünya da ise 3000 kişi arasına girmiştir. Yazar; 18 aylık Askerlik görevini tamamladıktan sonra Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi / İktisat Bölümündeki eğitimini 2010 yılında mezun olmuştur. Lisans eğitiminden sonra Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesinde İşletme – Finans yüksek lisans eğitimini tamamlamıştır.

Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İşletme – Finans yüksek lisans eğitiminden sonra ise Hacettepe Üniversitesi Hukuk Fakültesi / Bilişim Hukuku ( Adli Bilişim) Bölümünde yüksek lisans eğitimine başlamış ve devam etmektedir.

Yazar, Türkiye’nin önde gelen kurumunda Bilgi Sistemleri Müdürlüğü’nde Uzman olarak çalışmakta olup, belirtilen sertifikalara sahiptir.

Microsoft Certified Trainer Microsoft Certified IT Professional Microsoft Certified Solutions Associate Microsoft Certified Technology Specialist Microsoft Certified Professional Microsoft Most Valuable Professional (2012)